Home » Bizness » Zvērinātu advokātu birojs vai savs jurists?

Zvērinātu advokātu birojs vai savs jurists?

Ikviens uzņēmums ik dienas saskaras ar daudziem jautājumiem, kuros nepieciešams jurista atbalsts. Jo īpaši to var teikt par vidējiem un lieliem uzņēmumiem, taču arī nelielā uzņēmumā var rasties vajadzība pēc jurista padoma. Kur to meklēt? Vai labāk pieņemt darbā pašiem savu iekšējo juristu? Vai arī izvēlēties zvērinātu advokātu biroju, ar kuru sazināties, kad vien rodas tāda nepieciešamība?

Jurists

Katram no risinājumiem, kā jau allaž, ir savas priekšrocības un arī trūkumi. Ja tiek algots savs jurists, jārēķinās, ka būs jāiekārto jauna darbavieta, jānodrošina visi štata darbiniekiem atbilstošie resursu. Tāpat jābūt drošiem, ka juristam ikdienā pietiks darāmā. Taču lielākais ieguvums no šāda risinājuma ir allaž tuvumā esošs padomdevējs, kurš zinās atbildes uz visiem pamata jautājumiem par uzņēmējdarbību. Tiesa, lielos uzņēmumos, kuros ir savi iekšējie juristi, tik un tā laiku pa laikam tiek izmantota zvērinātu advokātu biroju palīdzība, jo gadās saskarties ar situācijām, kurās nepieciešama augstākā līmeņa ekspertu iesaiste.

Zvērinātu advokātu birojs

Zvērinātu advokātu birojs ir uzņēmums, kurā strādā viens vai vairāki zvērināti advokāti. Tāpat komandā var būt arī juristi, advokātu palīgi un citi darbinieki. Tie ir uzņēmumi, kuri dažādos veidos palīdz fiziskām un juridiskām personām risināt dažādus juridiskus jautājumus. Ja iepriekš nav bijusi nepieciešamība pēc juristu palīdzības, saziņa ar advokātu biroju ir labs risinājums, jo tādā gadījumā uzreiz tiks novērtēts, cik sarežģīts ir jautājums un tiks arī izlemts, vai tā risināšanā jāiesaistās zvērinātam advokātam vai varbūt pietiek ar jaunākā jurista vai jurista atbalstu.

Viss mainās Šobrīd ļoti mainās sadarbības formas, tas ietekmē arī advokātu un juristu darbu. Jau šobrīd biroji piedāvā savā ziņā iznomāt ekspertus, kas nozīmē, ka uz laiku kādā konkrētā uzņēmumā dodas strādāt kāds no advokātu biroja darbiniekiem. Kas situācija ir atrisināta vai konkrētais projekts realizēts, eksperts atkal atgriežas savā ikdienā. Sazinieties ar ekspertiem un uzziniet, kādus vēl risinājumus viņi var piedāvāt!