Home » Skaistums » Silikona vai sālsūdens implanti?

Silikona vai sālsūdens implanti?

Sievietes var ievietot krūšu implantus, lai padarītu krūtis lielākas un pilnīgākas. To var izdarīt rekonstrukcijas nolūkos, piemēram, pēc krūts vēža mastektomijas vai kosmētisku iemeslu dēļ. Ja apsverat veikt krūšu palielināšanu, varētu rasties jautājums, kā izvēlēties implantus –  pildītus ar sāls šķīdumu vai ar silikona gēlu? Gan sālsūdens, gan silikona krūšu implantiem ir ārējais silikona apvalks, tomēr implanti atšķiras pēc pildvielas un konsistences.

Sālsūdens implanti

Sālsūdens implanti ir piepildīti ar sterilu sālsūdeni. Tie tiek ievietoti tukši un tikai pēc tam aizpildīti ar šķīdumu. Sālsūdens implantiem ir priekšrocība, ka tie tiek ievietoti nepiepildīti, tādā veidā ļaujot tos viegli ievietot caur mazām griezuma vietām. Sālsūdens implantiem ir zināma regulējamības pakāpe, dodot ķirurgam nedaudz lielāku elastību, ļaujot precīzi noregulēt apjomu šaurā darbošanās diapazonā. Redzama viļņošanās un atteices risks vēl vairāk ierobežo fizioloģiskā šķīduma implantu daudzpusību. Sāls šķīduma zemā viskozitāte arī padara implanta formu mazāk izturīgu pret vietējo audu spiedienu.

Silikona implanti

Silikona implanti ir iepriekš iepildīti ar silikona gēlu — biezu, lipīgu šķidrumu, kas ļoti atgādina cilvēka tauku sajūtu. Lielākā daļa sieviešu uzskata, ka silikona krūšu implanti izskatās un pēc sajūtas ir vairāk kā dabiski krūšu audi. Lai gan silikona gēla krūšu implanti dažkārt ir bijuši pretrunīgi, to dabiskā svara un sajūtas priekšrocības ir atsvērušas bažas par pagātnes problēmām un saglabājušas tos implantu tirgus augšgalā. Apaļiem silikona gēla implantiem vienmēr ir bijusi krūtīm līdzīgāks izskats nekā fizioloģiskajam šķīdumam, un tie nav redzami vai jūtami kustējušies pacientiem ar plānu audu apvalku.

Kā izvēlēties?

Daži svarīgi faktori, kurus jūs un jūsu ķirurgs ņems vērā, izlemjot, kurš implanta veids jums ir piemērots, ir vecums, ķermeņa tips, svars un augums, pašreizējais krūšu izmērs, krūšu audu daudzums, dzīvesveids, vēlamais rezultāts un personīgā izvēle. Papildus izvēlei starp fizioloģiskā šķīduma un silikona implantiem, jums būs jāpieņem arī vairāki citi lēmumi saistībā ar krūšu palielināšanas operāciju. Tie ietver implanta izmēru, formu, tekstūru un ievietošanas veidu.

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrā „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur strādājot ar labākajiem materiāliem, pacienti tiek nodrošināti ar pilnvērtīgu aprūpi un labāko sasniedzamo rezultātu.