Home » Zobi » Cik daudz laika nepieciešams, lai tiktu pie zobu implantiem?

Cik daudz laika nepieciešams, lai tiktu pie zobu implantiem?

Smaids ir daudzu cilvēku galvenā rota. Skaisti un sakopti zobi nereti palīdz radīt pirmo priekšstatu par tikko satikto cilvēku. Tieši šī iemesla dēļ daudzi no mums zobu veselībai pievērš pastiprinātu uzmanību, taču dzīvē mēdz gadīties visādi, un nereti sanāk nozaudēt dabīgo zobu skaistumu. Ko darīt situācijā, ja nākas zaudēt dabīgo zobu un cik ilgs process ir nepieciešams, lai to atjaunotu?

Ko darīt, ja nozaudē zobu?

Šādos gadījumos obligāti nekavējoties jādodas pie zobārsta. Zoba neesamība ne tikai liek cilvēkam justies nepārliecinātam par sevi, bet arī ir bīstama mutes dobuma veselībai. Laika gaitā žoklis nesaņem pietiekami lielu spiedienu, un tas sāk deformēties. Mainās sakodiens un blakusesošo zobu atrašanās vieta, seja paliek asimetriska un sākas pāragra novecošana. To ņemot vērā, ir svarīgi laicīgi ievietot zoba implantu.

Kā notiek zobu implantācija un cik daudz laika tā aizņem?

Zobu implantācija ir pilnīgi nesāpīga procedūra, taču tā var aizņemt zināmu laiku.

Pirmās ārsta vizītes laikā zobārsts veiks pilnu mutes dobuma apskati – novērtēs pārējo zobu veselības stāvokli un žokļa īpatnības, kā arī uztaisīs 3D rentgenu jeb kompjūtertomogrāfiju. Pēc kopējas situācijas novērtēšanas dakteris ar pacientu pieņem tālākos lēmumus par zobu implantāciju. Pacients saņem visu informāciju par operācijas gaitu un pēcoperācijas periodu.

Mēdz būt gadījumi, kad pacientam nav nepieciešamais kaulaudu apjoms, tāpēc pirms implanta ievietošanas tiek veikta audu apjoma palielināšana jeb “uzaudzēšana”. Dažos gadījumos to uzreiz veic kopā ar implantāciju.

Pati implanta ievietošana aizņem aptuveni 20 minūtes un tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Žokļa kaulā tiek “ieskrūvēta skrūvīte”, kas imitē zoba sakni. Tā ir izgatavota no materiāla, kas pilnībā sader ar paša cilvēka audiem, tāpēc alerģiskas reakcijas un atgrūšana praktiski nav iespējama. Uz implanta ir iespējams novietot pagaidu protēzi, kas atgādinās dabīgo zobu.

Kad implants ir pilnībā ieaudzis žokļa kaulā, uz tā tiek novietota protēze, kad tiek izgatavota speciālajā zobu tehniskajā laboratorijā pēc zobārsta pasūtījuma. Tā izskatās tik dabiski, ka no malas nav iespējams noteikt, vai tas ir īsts zobs.

Kopsummā procedūra aizņem 2-5 mēnešus, taču tās rezultāts ir maksimāli dabisks, efektīvs un pie pareizas kopšanas kalpo līdz pat 30 gadiem!