Home » Skaistums » Četri ieteikumi laulību gredzenu izvēlē

Četri ieteikumi laulību gredzenu izvēlē

Laulību gredzena izvēle ir viens no pirmajiem pāra kopīgi pieņemtajiem lēmumiem, tāpēc to nevajag sasteigt, vajag šo brīdi izmantot kā iespēju ieklausīties vienam otrā, lai kopā pieņemtu lēmumu. Šī prasme taču noderēs arī vēlāk, dzīvojot kopā laulībā!

Kvalitāte

Laulību gredzeni ir aksesuārs ļoti ilgam laikam, tāpēc to ir īpaši būtiski izvēlēties kvalitatīvu, lai laika gaitā tas nezaudētu savu vizuālo pievilcību. Viens no būtiskākajiem un vienkāršāk izvērtējamajiem parametriem ir gredzena svars – laulību gredzenam ir jāsver vismaz 3 gramus, lai tas būtu pasargāts no deformācijām un kalpotu ilgi. Otrs būtisks aspekts – ja gredzenā ir arī dārgakmeņi, der pievērst uzmanību, lai tie ir labi nostiprināti.

Laulību gredzena izmērs ir svarīgs!

Nākamais uzdevums ir noskaidrot precīzu gredzena izmēru. Ja gredzens būs kaut tikai pusizmēru pa lielu vai mazu, tas radīs diskomforta sajūtu un nebūs labs ikdienas sabiedrotais. Ja šaubāties, cik precīzi izdosies nomērīt pirksta apkārtmēru, palūdziet juveliera vai attiecīgā veikala pārdevēja palīdzību.

Katram savs gredzens

Nereti domstarpības rodas, ja pārī katram ir nedaudz atšķirīga gaume. Piemēram, viens dod priekšroku zeltam, bet otrs sudrabam, vai arī – topošā sieva vēlas smalku gredzentiņu ar dārgakmeni, bet vīrs – masīvu un pamatīgu rotu. Tikai mieru! Gredzeniem obligāti nav jābūt vienādiem! Saskaņojiet kādu detaļu, bet respektējiet viens otra sajūtas. Pilnīgi droši var izvēlēties arī gredzenus no dažādiem materiāliem vai arī – vienam ar, bet otram bez dārgakmeņiem. Tā ir pat ierasta prakse. Vienojošais elements nereti ir, piemēram, vienots gravējums gredzena iekšpusē, kas simboliski savieno abus valkātājus.

Laiks Lielākoties, plānojot laulības, pārim ir simtiem darbu, tāpēc nereti gredzeni tiek atstāti kā beidzamie, domājot, ka tas taču ir tik vienkārši – ieiet juvelieru veikalā un izvēlēties. Tā ir kļūda. Patiesībā gredzena izvēle var ieilgt. Gan tāpēc, ka būs nepieciešams laiks, lai pāris vienotos par to, kādiem vizuāli jābūt gredzeniem. Tāpat arī var gadīties, ka pat tad, ja tiek izvēlēti gredzeni no veikala plaukta, tiem var nebūt konkrētā izmēra, tāpēc būs jāveic individuāls pasūtījums. Un galu galā – ja gredzenam būs nepieciešams gravējums, arī tas prasīs laiku