Home » Skaistums » Rotaslietas izdaiļo dzīvo

Rotaslietas izdaiļo dzīvo

Cilvēki jau izsenis rotājušies, tādējādi izceļot savu personību. Patiesībā pirmie vēsturiskie dati par rotām sakrīt ar pirmajiem datiem par cilvēku eksistenci vispār. Saprotams, ka pirmās rotas gan ievērojami atšķīrās no tām, kādas esam ieraduši izmantot šodien. Agrāk rotas izmantoja tikai un sievietes un lielākoties tās patiesībā nemaz nebija taustāmas, bet ļaudis rotājās ar dažādiem ķermeņa zīmējumiem. Vēstures avoti liecina arī par dažādiem amuletiem, ko senie cilvēki nēsāja sev vienmēr līdzi veiksmei un ko izmantoja arī dažādos rituālos, stāsta juvelierizstrādājumu interneta veikal “Gredzentins” (https://gredzentins.lv/lv/).

Rotājas visi

Šobrīd vairs nepastāv nekādu ierobežojumu par to, kas var rotāties. Tiesa, līdz mūsdienām saglabājusies tradīcija, ka biežāk un vairāk tomēr rotājas sievietes, taču nav pilnīgi nekādu šķēršļu, lai rotas varētu nēsāt arī vīrieši un bērni. Katram jāvadās pēc savas gaumes. Daudzās ģimenēs tradicionāli bērniem jau kristībās dāvina sudraba vai zelta ķēdīti, ko bērns pēc tam ikdienā nēsā kaklā – aizsardzībai.

Populārākās rotas

Ir grūti nosaukt, kuras rotas ir populārākās, taču nosacīti var iedalīt vairākas populārāko rotu grupas – gredzeni, auskari un ķēdītes. Tām noteikti seko arī dažādas rokassprādzes un citi aksesuāri. Lielākoties visas rotas tiek saskaņotas vienotā stilā, ir cilvēki, kas dod priekšroku zelta, ir arī sudraba fani. Rotu izvēlē pilnīgi noteikti nav jēdzienu “pareizi” vai “nepareizi”, viss atkarīgs no gaumes.

Citādas rotas

Laika gaitā rotu sortiments arvien paplašinās un kļūst radošāks. Nu jau dzirdam pat par bārdas rotām vīriešiem, par ķēdītēm, ko sievietes liek ap kājas potīti, par dažādām dekoratīvām jostām un siksnām, pīrsingiem dažādās ķermeņa daļās un citiem radošiem risinājumiem.

Rota kā simbols

Rotas bieži tiek iegādātas un nēsātas kā simboli, atgādinot kristības, izlaidumu, kādu īpašu dzimšanas dienu vai sasniegumu, par ko var liecināt arī gravējums uz rotas. Citkārt rotas vienkārši papildina apģērbu vai valkātāja personību. Rotas tiek izgatavotas no visdažādākajiem materiāliem, no kuriem, protams, tradicionālākais šķiet zelts un sudrabs.