Home » Daba » Nīcgales akmens

Nīcgales akmens

Nīcgales akmens ir ļoti populārs un viens no zināmākajiem akmeņiem Latvijā, tādēļ ir pieejamas vairākas interneta vietnes, kur ātri un ērti uzzināt informāciju par to. Pieejamas grāmatas, kurās ir aprakstīti vēsturiskie notikumi un ceļveži, kuros Nīcgales akmens ir iekļauts kā apskates objekts. Aprakstos tiek uzsvērts tā izmērs skaitliski un vārdiski- vienīgais lielākais, dižākais Latvijā, kā arī ir lasāmas teikas par akmens rašanos Nīcgalē.

Īpaši detalizēta informācija par akmeni ir pieejama Daugavpils tūrisma informācijas mājas lapā (http://www.visitdaugavpils.lv/lv/turisms/nicgales-lielais-akmens) un aplūkojami attēli, kuri uzskatāmi parāda Nīcgales akmeni no dažādiem rakursiem un apkārt ierīkojamo teritoriju, kā arī pieejama karte ar akmens atrašanās vietu.

Interesentiem ir pieejama atsevišķa lapa par Nīcgales akmeni interneta portālā Facebook.com un draugiem.lv, kur pieejami attēli un lasāma, jau citur esošā informācija.

Īsa un kodolīga informācija pieejama tūrisma attīstības valsts mājas lapā (http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/nicgales-lielais-akmens), tomēr šeit pieejama labākas kvalitātes pietuvināma karte, atrašanās vietas noteikšanai. Šeit ir arī norādīta svarīga informācija, proti, ka akmens ir apmeklējams bez ieejas maksas, šeit ir pieejama tualete un stāvvieta. Attēli lieliski ataino labiekārtoto teritoriju – bildes „pasaka” vairāk nekā esošais apraksts.

akmens trepes

Interneta vidē ir pieejamas dažādas citas mājas lapas, kurās apmēram 2-5 teikumu apmērā ir pieejami apraksti. Kaut dažu interneta mājas lapas kvalitāte nevieš uzticību, par informācijas patiesumu nevar šaubīties, jo pārsvarā tā visur ir viena un tā pati.

Nīcgales akmens ir iekļauts ceļvežu grāmatās, kurās pārsvarā tiek sniegta informācija par tā ievērojamajiem izmēriem un atrašanās vietu, aprakstiem klāt pievienota vismaz viena bilde.
Vecākā pieejamā grāmata par šo akmeni ir G.Eniņa 1984.g. izdotā- „Tepat Latvijā”, kura atspoguļo tā laika notikumus saistībā ar šo akmeni, kā piemēram, aprakstot faktu, ka dižakmens tiks aizbērts ar grunti no meža ceļiem. Grāmatā tiek aprakstīti dzirdētie, citur lasītie nostāsti un teikas un par to kā tiešām šis akmens šeit ir radies. Informāciju var uzzināt arī 2002.gada izdotajā Latvijas pagastu enciklopēdijā- Nīcgales pagasts.